הטרנד האפור: הבטון שנותן את הטון

אם פעם היו מיישמים שכבות מרובות של טיח וצבע כדי להסתיר את הבטון הגולמי ממנו עשוי הבית, היום המגמה היא הפוכה: כמה שיותר בטון, גם בחוץ וגם בפנים, גם בריהוט וגם באקססוריז. בואו לקרוא עוד על הטרנד האפור שמשגע את עולם העיצוב.

אחת המגמות הבולטות בעולם העיצוב בשנים האחרונות היא החזרה לחומרים גולמיים ושילובם בעיצוב הבית. החומר הטבעי, הגס, בצורתו המקורית וללא התייפיפות – הוא כעת המראה הנחשק שכולם רוצים להשיג לעצמם.


קונסולה עם משטח דמוי בטון. צילום: עדי שושן

אחד החומרים החביבים ביותר על האדריכלים והמעצבים הוא הבטון. המראה שלו קריר, חזק, מחוספס וגולמי, והוא ניכר גם בעיצוב חוץ וגם בעיצוב פנים. אפשר למצוא בשוק רהיטים, חיפויים, ריצופים וכלים סניטריים – כולם עשויים בטון או דמויי בטון! וכשמשתמשים בו בצורה נרחבת, הוא נותן לבית לוק תעשייתי ולא מלוטש, כזה של לופט ניו יורקי מהסרטים.

אם גם אתם אוהבים את המראה הלא שגרתי של הבטון, אך חוששים מהשתלטות שלו על הבית, תמיד תוכלו לשלב את הבטון רק בנגיעות בעיצוב הפנים של הבית או באקססוריז.

מומלץ לשלב בטון עם עץ, אשר מחמם אותו, או עם חומרים טבעיים אחרים כמו זכוכית ומתכת. גם פלסטיק צבעוני הולך מצוין עם בטון, אבל הכי הכי חשוב – להוסיף טקסטיל, שנותן לבטון את הרכות הנדרשת.

אם אתם אוהבים את מראה הבטון אך רוצים לקבל אותו בצורה היותר מעודנת שלו, יש עבורכם פתרון מצוין - יציקת בטון על גבי משטח עץ. משטח העץ מהווה את הבסיס לבטון, ועליו נוצקת שכבה דקה ועדינה של בטון, אשר מקבלת גימור מוחלק בעל מגע משי, למראה אלגנטי ומתוחכם.