הכניסו אור לבית - שדרוג הבית עם גופי תאורה מעוצבים

תתפלאו לגלות מה תאורה מעוצבת יכולה לעשות. עם הטיפים הבאים תוכלו להכניס יותר אור הביתה ולבצע שינויים קטנים שישדרגו את העיצוב ויגרמו לכם להביט על חייכם באור חדש.

  • שלבו מנורות עומדות בחללים שונים של הבית – מנורות עומדות יכולות להעצים את מידת האור בעת הצורך ולשמש כתוספת לתאורה הקיימת. בנוסף הן יכולות לשמש כתאורת אווירה ולהפוך את חדר האמבטיה למפנק, את חדר השינה לרומנטי ואת חדר הילדים לרגוע ומרגיע. באמצעות מנורות עומדות תוכלו לשלוט בעוצמת האור בחדרי הבית השונים, ליצור עומק ושכבות של אור ולייצר בדיוק את האווירה שאתם רוצים באותו הרגע לאותו החדר.
  • השתמשו במנורות קיר להאיר פינות חשוכות – מנורות קיר מגיעות במגוון עיצובים, אך אין ספק שמנורות קיר בעיצוב תעשייתי מציעות את אחד מפתרונות התאורה היותר מעניינים שישנם. את האור אפשר לכוון לאזור החשוך, הנורות קטנות עובדות נהדר והן יספקו בדיוק את המענה הרצוי. אפשרות זו תהיה מעולה גם לצרכים דקורטיביים כמו למשל לתאורה משני צדדי המיטה הזוגית, כתאורה מעל המראה באמבטיה או כל רעיון אחר שעולה על דעתכם. כמו כן הו יספקו פתרון מושלם כאשר שטח השולחן או השידה שלכם קטן.
  • שלבו מנורה דקורטיבית בסביבת מדפי הספרים שלכם – מדפים עם ספרים ופינת קריאה עם כורסה ושולחן קפה זו דרך נהדרת לנצל את חלל האירוח שלכם ולהוסיף לו רובד נוסף. אך אנו עוסקים בתאורה ואם יש לכם כזו פינה בבית, מומלץ שתאירו אותה בגאווה. מנורה דקורטיבית לא רק תעזור לכם למצוא את הספר שאתם מחפשים ביתר קלות, אלא שהיא תהיה תוספת עיצובית מופלאה שתתרום לנראות ועיצוב החלל.
  • הניחו מנורת שולחן על שידת הלילה ועל שולחן העבודה – מנורת שולחן היא הפתרון המושלם, כי היא מציעה אור נוסף ומאוד ממוקד. לכן אם אתם אוהבים לקרוא לפני השינה או אם אתם עובדים בבית או מהבית, מנורת שולחן תציע מקור תאורה נוסף. אי אפשר להתעלם מכך שמדובר גם בפתרון חסכוני: האור של מנורת שולחן מאוד ממוקד כך שתוכלו לקרוא או לעבוד מבלי להדליק את התאורה המרכזית בבית.
  • האירו פריטים שאתם רוצים לשים במרכז העניינים – תליתם על הקיר יצירת אמנות שאתם גאים בה? יש לחלל מאפיינים אדריכליים מיוחדים שתרצו להדגיש? בעזרת שילוב תאורה דקורטיבית תוכלו לעשות את כל אלו ועוד ולהוסיף עניין ואמרה אישית לעיצוב הבית שלכם. יש לציין כי מומלץ לתכנן זאת מראש, על מנת שיהיה ניתן ליישם בקלות ורק לתלות את המנורות.
  • אל תפחדו להביע אמרה בעזרת התאורה – כיום ישנם גופי תאורה כל כך מיוחדים ודגמים שמתאימים לכל סגנון או העדפה עיצובית. בחירת גופי תאורה מתוך האפשרויות הקיימות יכולה להשפיע על הנראות של החלל. גוף תאורה משעמם ישמור את החדר סטנדרטי ושגרתי בעוד שגוף תאורה מיוחד ועוצמתי כמו שנדליר, או גוף תאורה תעשייתי יתרמו לעיצוב החלל, ישדרגו אותו וישפיעו על העיצוב הכללי. לכן הקפידו לבחור בחוכמה ואל תפחדו להעז ולצאת מהקופסא.