המומחים של חותם מייעצים - כך תבחרו את הכסאות לבית

הכסאות שאנו בוחרים לבית משרתים מטרה רב תכליתית, מלבד לספק לנו מקום נוח לשבת בעזרתם אפשר לשדרג את החלל מבחינה עיצובית ולהכניס לתוכו חיים חדשים. בין אם אתם מחפשים כסאות לשולחן האוכל ובין אם כסאות בר, תוכלו למצוא שפע של אפשרויות נוחות ומעוצבות בחותם. כדי לקבל את הכסאות שעונים באופן מושלם לצרכים שלכם, מומלץ שלא לשים דגש רק על המראה אלא גם על מטרתם ומיקומם. אנו כאן לעזור לכם עם כל הפרטים החשובים.

בחירת כסאות אוכל

מטרת הכסא
חשבו על החדר בו אתם רוצים למקם את הכסא. האם זהו חדר האוכל? אולי בכלל תכננתם להציב אותו בסלון? ליד הבר? האי במטבח? דלפק ארוחת הבוקר? אם אתם מתכננים להציב את הכסא ליד שולחן האוכל סביר להניח שהוא יהיה בשימוש תדיר ולכן תרצו כסא עמיד, נוח ופרקטי. קל וחומר אם יש לכם ילדים. אם הכסאות מיועדים לדירת רווקים, או שמדובר בכסא שהוצב רק ליופי אפשר בהחלט לבחור בעיצוב יותר דקורטיבי ואומנותי.

מיקום
הכסא שאתם בוחרים צריך גם להפוך את פינת האוכל, הדלפק, הבר או האי ליפים יותר ומזמינים יותר. במקביל עליו להשתלב בצורה מושלמת עם שאר הרהיטים בחדר ולא להפוך למוקד המרכזי. כמו כן עליהם להיות בגודל המתאים כדי שלא לחסום את המעברים ולהשתלט על החלל. כאשר אתם מודעים למיקומו של הכסא יהיה יותר קל לכם להחליט על גודלו ועיצובו ולשלב כסאות נוספים בדרכים יצירתיות כדי לאפשר עוד מקומות ישיבה כאשר אורחים מגיעים.

גודל הכסא
ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על גודל הכסא שתבחרו לבית. לא רק שעליכם לחשוב על גודל החדר אלא גם על הגובה והרוחב של הרהיטים האחרים שנמצאים באותו החלל. כל שכן, האנשים שיעשו בכסאות שימוש.

 • קחו בחשבון את גודל בסיס הכסא ואת רוחב הרגליים
 • אולי תרצו לבחור כסא שמשאיר לכם מקום לרגליים
 • התייחסו לגודל, גובה ורוחב השולחן, או הבר/דלפק/אי
 • הקפידו על השארת מרחב בין הכסאות כדי שהישיבה תהיה נוחה ומרווחת
 • אם אתם מבלים הרבה על הכסא בחרו בדגם נוח ומרופד
עיצוב, חומרי גלם ובדים

לפני שבוחרים את עיצוב וסגנון הכסא כדאי קודם כל להבין כיצד הוא ישמש אתכם ועל ידי מי. אם יש לכם ילדים וחיות מחמד כסאות עם ריפוד לא תמיד יתאימו ואם אתם מתעקשים, יהיה עליכם לבחור בבדים ובחומרים הנכונים, כלומר כאלו שלא מתלכלכים בקלות וקלים לניקוי. בנוסף באפשרותכם לבחור בעיצוב שיתבלט ביחס לשולחן או למשטח שלידו מוצב, או שאתם יכולים לבחור בעיצוב שישתלב בצורה יותר הרמונית.

סגנון הכסא
חשבו על האווירה שאתם רוצים ליצור בחלל. לדוגמה: אתם רוצים פינת אוכל מודרנית? או שאולי מעדיפים סגנון קצת יותר קלאסי ושמרני? יש המון סגנונות של כסאות אוכל, החל בתעשייתי ועד כפרי והם נבדלים זה מזה גם בחומרי הגלם מהם מיוצרים. סגנון הכסא צריך להיות מושפע מסגנון העיצוב ששולט בבית ומומלץ לבחור בדגם שישתלב היטב ויתכתב עם שאר הרהיטים.

צבעים
אחת הדרכים הקלות לבחור צבעים של כסאות היא ללכת על צבעים משלימים ולבסס את צבע הכסאות על צבעים אחרים שכבר קיימים בחלל. אם אתם מתקשים לעשות זאת פשוט הסתכלו על גלגל הצבעים ושימו לב אילו צבעים ישלימו את הצבעים הקיימים. כסאות מאפשרים לכם להכניס חיים, להביע אמרה ואפילו להעז כך שאתם יכולים ללכת בגדול ולבחור בצבעים שלאו דווקא הייתם בוחרים בהם ברגיל. בכל מקרה הקפידו שהבחירות שלכם יתכתבו עם החדר ושהכסאות, נועזים או סולידיים ככל שיהיו, ישתלבו עם רהיטים אחרים.

פינת אוכל קומפלט
קניית כסאות אוכל בודדים זו דרך נהדרת להביע אמרה נועזת ומיוחדת ולהפוך את החלל שלכם לכמה שיותר מיוחד ומקורי. יחד עם זאת יש סיבה שפינת האוכל מעוצבת קומפלט עם שולחן וכסאות. כך אתם יכולים להיות בטוחים שהשילוב יהיה מושלם וקולע למטרה מכל הבחינות. הן מבחינת המידות, הן מבחינת הגודל של הכסאות והן מבחינת העיצוב עצמו. לכן אם המטרה היא כסאות לשולחן האוכל שווה לבדוק כבר מערכות של פינת אוכל שמגיעות עם שולחן וכסאות. גם אם בסופו של דבר תחליטו להפריד בין העולמות, לפחות בדקתם.

כסאות אוכל שמשאירים חותם
באתר חותם מחכה לכם מבחר רחב ועשיר של כסאות אוכל, בין אם כחלק מפינת אוכל שלמה ובין אם ככסאות אוכל עצמאיים לבחירה.

 • כסאות אוכל עם ריפוד – כמו למשל כסא אוכל ג'וליה עשוי מעץ בשילוב מושב מרופד בשלל צבעים.
 • כסאות אוכל מעץ – כמו למשל כסא אוכל איטלקי מרי סגול מעץ בוק מלא ומושב מיוצר מ- MDF.
 • ספסלי עץ – כמו למשל ספסל עץ ארנולד בעיצוב דקורטיבי עוצר נשימה. זהו דגם מאוד פונקציונלי שמציע עוד מקומות ישיבה.
 • כסאות אוכל מרופדים – כדוגמת כסא אוכל מרופד דגם ג'ובאני בשלל צבעים לבחירה עם מסגרת מברזל.
 • כסאות אוכל משולבים פלסטיק וברזל – כדוגמת כסא אוכל סלעית בעל רגלי ברזל שחורות ומושב לבן מפלסטיק.
 • כסאות אוכל משולבים פלסטיק ועץ – כדוגמת דגם סיוון שמשלב בהצלחה בין פלסטיק לעץ בעיצוב מודרני.
 • כסאות אוכל מראטן – כמו כסא אוכל האג המשלב בין מסגרת ברזל למושב ראטן ולו עיצוב מקסים ומראה עכשווי ומיוחד.
בחירת כסאות בר

מטרת השימוש
כסאות בר גבוהים יותר מכסאות אוכל רגילים ומיועדים להצבה ליד בר, דלפקים או אפילו אי בלב המטבח. היות והשימוש בהם אינו שוטף כמו בכסאות אוכל, אפשר בהחלט לבחור בדגם מעט יותר דקורטיבי ומעוצב. אם כסאות אלו מיועדים לשימוש יותר שוטף, כדאי מאוד לחשוב גם על פונקציונליות ונוחות. לכן כדי להחליט, הגדירו קודם כל את מטרת השימוש, החליטו היכן אתם ממקמים את כסאות הבר שלכם ורק אז תעברו לחשוב על סגנון ועיצוב רצויים.

גובה וגודל
כסאות בר נבדלים מכסאות אוכל בגודלם וגובהם וגם כאן, יש גורמים שונים ומגוונים שישפיעו על גודל וגובה הכסא. אם אתם מתכננים למקם את הכסא ליד בר, אי או דלפק כדאי שתבצעו קודם מדידה של גובה המשטח, כדי להחליט על הגובה הרצוי. על הכסא להיות נמוך מגובה המשטח ולהשאיר מקום לרגליים שלכם, קחו זאת בחשבון בעת המדידה. מדידת אורך המשטח תעזור לכם להחליט על כמות הכסאות הרצויה, במיוחד אם ישנו אזור ייעודי לכסאות שכבר שולב בעיצוב.

עיצוב וסגנון
אם ישר אתם חושבים על כסא עץ עגול וגבוה ללא משענת, לידיעתכם ישנם עיצובים רבים של כסאות בר ואינכם מוגבלים כלל. תוכלו אף ליהנות משילוב בין שני העולמות: נוחות ונראות. יש אינספור דגמים של כסאות בר: כסאות מרופדים, כסאות עם ריפוד רק על המושב, עם משענת ובלי, מחומרי גלם שונים והרשימה עוד ארוכה. לכן אם יש סגנון שמועדף עליכם, אין שום בעיה ותוכלו לבחור כסאות שמתאימים לסגנון זה. רק זכרו: על כסאות הבר שאתם בוחרים להשתלב היטב גם עם הסגנון הכללי של שאר החדרים.

חומרי גלם
זה הזמן לשאול את עצמכם מהו חומר הגלם המועדף עליכם. האם תרצו לבחור בכסא בר מעץ, שיוסיף נגיעה כפרית או קלאסית לחלל? אולי תעדיפו דגם מעט יותר מודרני ועכשווי שמשלב בין פלסטיק וברזל? חומרי הגלם מהם כסאות הבר מיוצרים משפיעים גם על הנראות והסגנון שלהם. לכן החליטו על חומר הגלם הרצוי. בעת בחירת חומרי הגלם קחו בחשבון את אופי השימוש ואת סוג המשתמשים. אם יש לכם ילדים או חיות מחמד מומלץ לבחור בחומר גלם עמיד, חזק, יציב וקל לניקוי.

עם משענת או בלי
כסאות בר "מקוריים" אינם כוללים משענת לגב. אולם העיצובים שקיימים כיום מאפשרים לכם לבחור איך להעביר את הזמן שלכם בנוחות מקסימלית ליד הבר בבית ולדאוג שהכסאות יספקו מענה אופטימלי. משענת תתאים יותר כאשר מתוכננת ישיבה ממושכת, אם לארוחות בוקר ואם כאשר הבר הוא בעצם המשטח היחיד עליו אתם אוכלים. במידה וכסאות הבר מהווים אלטרנטיבה לפינת אוכל, אפשר בהחלט לבחור בדגם מעט יותר מעוצב ודקורטיבי ולא להחליט רק מטעמים של נוחות.

בסיס ורגלי הכסא
כסאות בר לא פעם מגיעים בעיצובים ממש מיוחדים, עיצובים שבאים לידי ביטוי דווקא ברגליים של הכסא. אם אתם רוצים להקפיץ את החדר מהבחינה העיצובית תוכלו לבחור בדגם מיוחד שלא רואים בכל מקום ולהביע אמרה נועזת ובלעדית. כאן כסאות בר מודרניים נכנסים לתמונה ומספקים לכם המון אפשרויות עיצוביות. בעזרתם תוכלו להוסיף נגיעה של אישיות בבית שלכם, לשנות את החלל על פניו ולהפוך אותו להרבה יותר מעניין וייחודי.

כסאות בר שמשאירים חותם

כסאות בר מודרניים
כסאות בר מודרניים מתאימים לאנשים שאוהבים עיצוב יותר עכשווי ומעז. בין האפשרויות שלכם:

 • כסאות בר מפלסטיק וברזל – כדוגמת כסא בר ספיר שמגיע בשלל צבעים לבחירה.
 • כסאות בר מרופדים – כמו למשל כסא בר ארמני, כסא בר לוסיו או דגם פלארמו.
 • כסא בר בעיצוב תעשייתי – משלב בין עץ וברזל, אינו כולל משענת ועיצובו מהמם.
 • כסא בר מראטן – השילוב שיקפיץ כל חדר בין מסגרת ברזל למושב ראטן.
 • כסא בר עור וברזל – הוא אינו כולל משענת ומעוצב בסגנון תעשייתי ומלא עוצמה.

כסאות בר מעץ
גם בגזרה זו יש לכם המון אפשרויות משחק בדרך לעיצוב המושלם של החלל. ביניהן:

 • כסאות בר מעץ מלא – כסא מרי מעץ אלון מלא, כסא בר איקס ועוד רבים אחרים.
 • כסאות בר ללא משענת – כדוגמת כסא בר ניק שמיוצר מאורן פיני והגיע מצרפת.
 • כסאות עם ריפוד – כמו למשל כסא בר חגית מרופד בגוון טבעי ומעוצב בסגנון כפרי.
 • כסא בר ראטן – עץ, ברזל וראטן הם תמיד שילוב מנצח כמו בכסא בר איקס גב ברזל.

בכסאות אלו העיצוב משחק תפקיד מרכזי, שכן הם שונים זה מזה בעיצוב המשענת, המושב והרגליים שלהם.

סיכום
בחירת כסאות לבית זו משימה אולי מעט מאתגרת. כדי לצלוח אותה אל תראו אותה כמשימה כלל אלא פשוט כחוויה מהנה. החוכמה היא ליהנות ולא לפחד להביא את האופי המיוחד שלכם לשולחן. אלו הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול והופכים את החלל לכמה שיותר מיוחד ומלא בסטייל. אם אתם זקוקים למעט עזרה והכוונה, המומחים של חותם ישמחו לעמוד לרשותכם ולעזור לכם להגיע לבחירות הנכונות והמתאימות ביותר לבית שלכם. כך הכסאות שתבחרו ישרתו אתכם לאורך זמן ויענו בצורה מדויקת על המטרות שנקנו עבורן!