חדרי אמבטיה מעוצבים שישתלבו בעיצוב הכללי של הבית

מעל לכל, חדר אמבטיה צריך להיות נקי ומסודר. אבל חלל זה לא חייב להיות רק פונקציונלי, במיוחד אם אתם יודעים להעריך עיצוב איכותי ומוקפד שיוצר בדיוק את האווירה הרצויה באמבטיה ואינו חורג מהסגנון של כל שאר הבית. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו ליצור לכם חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספא יוקרתי. בחרו את אלו המתאימים לדרך שבה אתם מגדירים יוקרה וחולמים את חדר האמבטיה שלכם.

היצמדו לצבע אחד

אם יש צבע שאתם אוהבים ומעדיפים, אשר כבר השתלב לו בהצלחה בחדרי הבית השונים, אין שום סיבה שדווקא באמבטיה תחליפו גוון. היצמדות לתכנית עיצובית אשר כוללת את גוון הצבע ששולט בכל שאר הבית תקל על העיצוב ותעזור לחבר בין החללים השונים באופן טבעי. השתמשו בדרכים יצירתיות כדי להכניס מעט עניין בחלל כמו למשל על ידי מראה מעוצבת וייחודית, תאורת אווירה, חפצי נוי, מדפי תלייה ועוד.

שימו לב למאפיינים אדריכליים

אם לבית יש מאפיינים אדריכליים מיוחדים כמו למשל קשתות או כרכובים, תוכלו לזרום עם מאפיינים אלו ולתת להם להשפיע על עיצוב הבית, לרבות חדר האמבטיה. המאפיינים האדריכליים לא פעם משפיעים על סגנון העיצוב הכללי, חלקם יכולים ליצור אווירה מודרנית, אחרים יצרו אווירה ים תיכונית, יש מאפיינים אדריכליים שיצרו אווירה שמרנית קלאסית ואילו ישנם כאלו שיצרו אווירה כפרית. כמובן שתוכלו להעצים את האווירה על ידי בחירת הקרמיקה, הריצוף, הכלים הסניטריים והאביזרים הנלווים. במידה והאדריכלות של הבית סטנדרטית ושגרתית תהיה לכם יד חופשית להחליט על הסגנון העיצובי הרצוי.

שילוב נכון של חומרי גלם

חומרי הגלם שתבחרו לשלב בחדר האמבטיה ישפיעו על העיצוב במידה משמעותית. אם אתם רוצים ליצור אווירה אותנטית וכפרית, כמו בשאר חללי הבית, עליכם לבחור בחומרי גלם מתאימים כמו למשל אבן טבעית, לבים או עץ מלא. חומרים מסוג אלו מוסיפים אופי לכל חלל ויהפכו אותו לכמה שיותר ייחודי. כדי להעצים את העיצוב שלבו צבעים על ידי האביזרים הנלווים ומוצרי הטקסטיל. אם תרצו ליצור אווירה יותר מודרנית בחרו בחומרי גלם מודרניים כמו למשל בטון, זכוכית וקרמיקה בדגמים מתאימים. שלבו אביזרים מחומרי גלם יותר מתכתיים כמו מדפי תלייה דקורטיביים מברזל או פח מנירוסטה.

כוחם של עציצים

עציצים בתוך הבית יוצרים אווירה מדהימה ותורמים המון לעיצוב החלל. אם אתם אנשים של ירוק וטבעי, אין שום סיבה שלא תשלבו עציצים גם בתוך האמבטיה. שילוב עציצים בעיצוב מכניס מעט צבע לחלל ושומר על קו אחיד עם חדרי הבית השונים. וודאו שאתם בוחרים באותו סגנון של עציצים, והכוונה היא לא רק לצמח אלא גם לעציץ עצמו. תוכלו להיות יצירתיים ולבחור באפשרות של תליית כמה עציצים מהתקרה עם מתלה מקרמה או לבחור באפשרות הרגילה יחסית והיא להניח עציץ על הרצפה. הכל תלוי בהעדפות שלכם.
אם בכל חדרי הבית העזתם וחרגתם מהגבולות אל תהססו לעשות זאת גם בחדר האמבטיה ולהיפך: אם בחרתם בעיצוב סולידי ושקט, בחרו באותם אלמנטים שוב. כמו כן אל תשכחו לשלב אביזרים נלווים ומשלימים, בסופו של יום הם שעוזרים לחבר את הכל ולהפוך את החלל לכמה שיותר אישי וייחודי.