פינת האוכל, ליהנות מזמן איכות עם המשפחה.

בעידן הנוכחי שבו המסכים שולטים בחיינו משפחות רבות מחפשות את הדרך לבלות קצת זמן איכות ביחד כאשר המקום הנבחר בד"כ הוא פינת האוכל בזמן ארוחת הערב.
זה המקום שבו בני המשפחה נרגעים מהיום הקשה והעמוס, מעבירים חוויות ורשמים על היום שעבר ונהנים מארוחת ערב טעימה.
מאחר ופינת האוכל הפכה לאזור חשוב בחלל הבית, משפחות רבות החלו לשים דגש יותר ויותר על איכות השולחן וכסאות האוכל כשגם הצד העיצובי נלקח בחשבון.

שפע, פרקטיות ועיצוב פינת האוכל

לא פעם אנחנו עומדים חסרי אונים מול השפע שעומד מולנו ומתקשים לקבל את ההחלטה הנכונה עבורנו. השולחן הוא המרכז של פינת האוכל ועליו נרחיב במאמר מיוחד. לעומת השולחן, לכיסאות האוכל תפקיד חשוב בהרבה מעוד פריט עיצובי לבית. תפקידו של הכיסא להיות הן פרקטי והן פריט עיצובי המתמזג ומשלים את העיצוב של כלל חללי הבית.

אתם יושבים? כללי ברזל בבחירת כיסא אוכל מושלם!

כיסא גבוה או נמוך? מרופד או מעץ מלא, לבן או צבעוני? שאלות רבות עולות בבואנו לרכוש כסאות אוכל ועל כולן ננסה לענות במאמר זה.
תשע נקודות שעלינו לקחת בחשבון רגע לפני שיוצאים לחפש את הכיסא המושלם!

  • צורך – חישבו טוב עם עצמכם והתייעצו עם בני הזוג או בני המשפחה האם קיים צורך אמיתי ברכישת כסאות אוכל.
  • מטרה – לאחר שעניתם על שאלת הצורך והגעתם למסקנה חד משמעית שאתם צריכים כסאות אוכל חדשים הגדירו מה מטרת הכיסאות. האם הכיסאות ישמשו כפריט עיצוב משלים לחלל הבית או שאתם רוצים לתת דגש יותר על נושא נוחות הישיבה.
  • כמות – לאחר בחירת המטרה חישבו על כמות הכיסאות אותם תרצו לרכוש. מן הסתם צריך לקחת בחשבון את כל בני המשפחה, אך לא רק. אם אתם משפחה שאוהבת לארח בסופי שבוע או בחגים אז תרצו לקנות כמות גדולה יותר של כסאות. קחו בחשבון גם את גודל השולחן. לא כדאי לקנות כמות גדולה של כסאות ולגלות שאין לכם מקום בשבילם.
  • גובה – נקודה כואבת במיוחד היא נושא גובה הכיסאות. ביקרתם בעשרות חנויות, ראיתים מאות כסאות, התלבטתם, התווכחתם ולבסוף מצאתם את כיסא החלומות שלכם. שילמתם, חיכיתם והיום המיוחל בא והכיסאות הגיעו. קרעתם בהתרגשות את הניילונים והתחלתם לסדר את הכיסאות במקום, אבל לתדהמתכם הכיסאות היו נמוכים בייחס לשולחן שלכם. לא נעים. תעשו לעצמכם טובה, לפני שיוצאים לקנות כיסא אוכל תמדדו את גובה השולחן.
  • תקציב – הגדירו לעצמכם מראש את הסכום אותו תהיו מוכנים לשלם. יש המון אפשרויות וכל כיסא יותר יפה מהשני וקל מאוד להתפתות.
  • סגנון – בחירת הסגנון הוא כבר עניין של טעם אישי. רטרו, פרובאנס, כפרי או אקלקטי. מבלבל? אולי כדי לכם להיעזר במישהו שקצת מבין ויכול לעזור לכם לבחור את הטוב ביותר עבורכם.
  • חומר – מעצבים עושים שימוש בחומרים שונים ומשונים ולעיתים עושים שילובים של אותם חומרים על מנת לייצור עניין וייחודיות. כמו בנושא הסגנון, גם כן בחירת החומר שממנו יהיה עשוי הכיסא הוא עניין של טעם אישי. ההמלצה שלנו היא ללכת אחרי הלב והרגש, ברגע שתפגשו את הכיסא הנכון פשוט תדעו.
  • מרופד או לא – על מנת לענות על השאלה הזאת תצטרכו לחזור אחורה לסעיף 2, המטרה. אם עניתם שהדבר החשוב ביותר עבורכם הוא נוחות, לכו על כיסא אוכל מרופד. אל תרגישו שאתם מתפשרים על נושא העיצוב. כיום יש מגוון אדיר של כיסאות אוכל מרופדים שהם לא פחות ממרשימים ומשמשים גם הם כפריט עיצובי משלים לחלל הבית.
  • איכות – כיסא אוכל צריך להיות נוח ויפה אבל לא פחות חשוב מכך איכותי. אנו רוצים שההשקעה שלנו בכיסא תהיה לטווח ארוך ושנוכל ליהנות ממנו במשך שנים רבות. הקפידו על החומרים ממנו עשוי הכיסא ולא פחות חשוב על איכות הגימור.
לסיכום

על מנת שתוכלו ליהנות ממוצר טוב ואיכותי אנו ממליצים לכם להקפיד על השלבים הנ"ל ולא פחות חשוב לקנות אותם במקום מוכר עם מגוון גדול, יחס אישי ושרות מעולה כמו חותם!